Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Skrzypiące uchwyty drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Skrzypiące uchwyty drzwi.

    Maicroft, no tak, przecież trzeba podnosić populację w naszym kraju

  • #2
    [O2] Skrzypiące uchwyty drzwi.

    Witam. Problem polega na tym, że strasznie skrzypią uchwyty w drzwiach podczas zamykania czy oparcia ręki. Jak to skrzypienie wyeliminować? Psikanie silikonem w spayu niewiele pomaga. Może ktoś zna sposób? Na forum niewiele znalazłem, chyba że nieumiejętnie szukam. Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      huta, wydaje mi się że ten typ tak ma. U mnie jeszcze nic nie skrzypi ale w fabi dostawałem białej gorączki.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #4
        Masakra dosłownie. Jeszcze jak ja zamykam drzwi to robię to w miarę delikatnie. Pasażer co trzyma się uchwytu zaraz komentuje, że skrzypi, a ja się tylko wk**wiam:P W Passatach B5 podobne uchwyty są i nie skrzypią, a tutaj to wstyd jechać z kimś.

        Komentarz


        • #5
          Może spróbuj ściągnąć maskownice z uchwytu i coś tam włożyć.
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
          przedstawiam smerfetke

          Komentarz


          • #6
            Masz na myśli coś typu gąbka w środek?? Przed chwilą z nudów napsikałem sylikonu w szpary. Ch**a to dało, no może jest minimalnie lepiej :P. Ale z gąbką można spróbować. Może to coś da

            [ Dodano: Pią 23 Sie, 13 15:05 ]
            Już mi się przypomniało dlaczego w B5 nie skrzypią te uchwyty. Są one pokryte taką jakby gumą, która co prawda odłazi. Jednak skrzypienie i inne tego typu dźwięki niweluje doskonale.

            Komentarz


            • #7
              Może być i gąbka. Ten plastik od dołu ma dziurkę wluz srubokret i podważ ładnie odskoczy. Może coś będzie też do dokrecenia torx jak pamiętam t25 lub 30. Śruby zobaczysz jak sciagniesz osłonę.
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
              przedstawiam smerfetke

              Komentarz


              • #8
                Jak psikałem sylikonem to zdjąłem to dziadostwo od str. pasażera i tam w środku też popsikałem. Od kierowcy jedynie nie demontowałem.

                Komentarz


                • #9
                  A probowales dokrecic śruby :?:
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                  przedstawiam smerfetke

                  Komentarz


                  • #10
                    Miałem to samo co mnie nieludzko wkurzało...

                    Zdjąłem wszystkie rączki... Wszystkie spinki zasmarowałem stałym smarem i niewidzialną wartswą potraktowalem obrzeża. Założyłem rączki i przetarłem szmarką. Do dzisiaj jest cisza :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      Miałem podobnie, ale że autko było na gwarancji, zgłosiłem to do ASO. Pomogło rozkręcenie wszystkich rączek, wyczyszczenie i ponowny montaż. Magik z ASO, który się tym zajmował miał ciekawą teorię na temat skrzypienia elementów plastikowych. Otóż, twierdził z całą stanowczością, że jest to wina stosowanych preparatów typu "plak" do czyszczenia wnętrza. Preparat zmieszany z kurzem dostaje sie w szczeliny i podczas pracy tych elementów gdy jedna powierzchnia ociera o drógą występuje efekt skrzypienia. Nie jestem przekonany do tej teorii, ale fakt jest taki, że "plaku" już nie używam
                      2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                      2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                      2009 Renault Clio MTV 1.4
                      2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                      2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez demmsi
                        Miałem to samo co mnie nieludzko wkurzało...

                        Zdjąłem wszystkie rączki... Wszystkie spinki zasmarowałem stałym smarem i niewidzialną wartswą potraktowalem obrzeża. Założyłem rączki i przetarłem szmarką. Do dzisiaj jest cisza :szeroki_usmiech
                        Dokładnie tak, u mnie cisza już od 8 m-cy

                        Komentarz


                        • #13
                          szkoda że nie słyszeliście jak skrzypią rączki w nowiutkim GLK... :diabelski_usmiech
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • #14
                            Jutro drugie starcie ze skrzypiącymi uchwytami. Po walce zdam relacje.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez huta
                              Jutro drugie starcie ze skrzypiącymi uchwytami. Po walce zdam relacje.
                              Dobrze sie sprawdza tasma izolacyjna,ale ta mechata...nie sliska.
                              Przyklejasz do dolnej czesci raczki na miejscach styku z gorna czescia raczki.
                              Niweluje to dotykanie sie czesci plastikowych i jednoczesnie kasuje ewentualne luzy produkcyjne.
                              Tato,tato...czy to auto jest chore?
                              Nie synku...to diesel PD.

                              Honda...the power of dreams.
                              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez leszekmw
                                szkoda że nie słyszeliście jak skrzypią rączki w nowiutkim GLK... :diabelski_usmiech
                                ... ten GLK z gwiadą na masce? To musi wku... na maksa
                                2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                2009 Renault Clio MTV 1.4
                                2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                Komentarz


                                • #17
                                  no zdziwiłem się i ja.. :? ..mercedes itd.
                                  wszystko na psy schodzi..
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    smarowanie chu*a dało. Będę walczył z taśmami mieszkowymi chyba. Mam taką nawet w domu firmy Tesa, ale wydaje mi się ciut za gruba. W niektórych samochodach łączenia plastików oklejane są takimi cieniutkimi tasiemkami, tylko ciekawe gdzie takie coś można kupić??

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez huta
                                      smarowanie chu*a dało.
                                      a może nie smarujesz tego co trzeba..., czasami głos sie przenosi.
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        skrzypi najbardziej tam gdzie górna część uchwytu (ten zewnętrzny plastik na zatrzaskach) styka się z plastikiem na boczku. Gdy ściągnę plastik z uchwytu skrzypienie znika.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no ciekawe czy istnieje skuteczny i długotrwały sposób likwidacji tych skrzypień?
                                          SIMPLY CLEVER
                                          Wiesz co dobre :-)

                                          Moja Maszyna
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Octavianos
                                            no ciekawe czy istnieje skuteczny i długotrwały sposób likwidacji tych skrzypień?
                                            Jest jeden 100%...sprzedac padake :szeroki_usmiech
                                            Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                            Nie synku...to diesel PD.

                                            Honda...the power of dreams.
                                            Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              huta, miałem skrzypiący podłokietnik w drzwiach kierowcy. Posmarowałem smarem OKS i do dziś cisza. Jak chcesz to Ci wyślę trochę. Napisz adres.
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja też zmagam się z tym problemem, w fabii wszystkie niepokojące dźwięki załatwiałem białym smarem Wurtha. Chcę się dobrać do tych uchwytów, które o dziwo w Fabii były bez świerszczy, jak się do nich dobrać, aby ich nie uszkodzić?
                                                Mądry Polak po ©kodzie...

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X